اینستاگرام آهن دارا

میلگرد پی وی سی (pvc) یا پلاستیکی چیست؟

میلگرد پی وی سی (pvc) یا پلاستیکی چیست؟
میلگرد پی وی سی (pvc) یا پلاستیکی چیست؟

میلگرد پی وی سی PVC ( پلی ونیل کلراید) نوعی پلاستیک نیمه سخت پرکاربرد می باشد. که به سه نوع پی وی سی سخت و پی وی سی نر یا انعطاف پذیر ( Hard and Soft PVC) و پی وی سی آرایش یافته شناخته شده است. پی وی سی از آنجا که در صنعت ساختمان سازی به راحتی قابل استفاده است و از لحاظ قیمتی هم به صرفه تر است یکی از ارزشمندترین محصولات پتروشیمی می باشد.

میلگرد پی وی سی نرم (PVC)

این نوع میلگرد از آنجا که بدلیل ترکیب شدن با پلاستیسایزرها نرم تر و از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به UPVC برخوردار هستند لذا از جمله پلیمرهای پر مصرف می باشد. این نوع پی وی سی به عنوان ضربه گیر هم در بازار شناخته شده چرا که قابلیت ضربه پذیری را به علت انعطاف پذیری و نرم بودن دارد. از جمله مزایای میلگرد پی وی سی، به مقاومت بالای آن در برابر اشعه UV، ارزان و قابل انعطاف بودن آن، شفاف بودن و ساده تر بودن فرایند تولید آن نسبت به پی وی سی سخت می باشد.

میلگرد پی وی سی سخت (UPVC)

میلگرد پی وی سی سخت (UPVC)

این نوع پی وی سی بسیار سخت و غیر قابل انعطاف می باشد چرا که در آن ها از پلاستیسایزرها استفاده نشده. از مشخصه های بارز این نوع پی وی سی می توان به پایداری و مقاومت شیمیایی بالا و غیر قابل اشتعال بودن اشاره کرد. از دیگر مزایای این نوع میلگرد می توان به استقامت مکانیکی، کششی و سختی بالا ، خواص عایقی خوب، جذب رطوبت پایین و سادگی جلا زدن و چسباندن سطوح ، زبری پایین، مقاومت در برابر شعله، وزن سبک در برابر استحکام بالا و ...اشاره کرد.

میلگرد پی وی سی آرایش یافته: (OPVC)

در این نوع پی وی سی از آن جا که زنجیره پلیمرها در جهت مناسب آرایش یافته اند خواص فیزیکی و مکانیکی بالاتری را نسبت به PVC و UPVC دارد. لذا امکان تولید محصول سبک و با کیفیت تر را فراهم می کند.

تاریخ انتشار مطلب :
۵/۵
نظرات


در مورد آهن و فولاد بیشتر بدانید

معرفی انواع تیرآهن ذوب آهن و نحوه تشخیص آن

مشاهده مطلب معرفی انواع تیرآهن ذوب آهن و نحوه تشخیص آندر این مطلب قصد معرفی انواع تیرآهن تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان را داریم...

معرفی کارخانه و میلگرد ابرکوه

مشاهده مطلب معرفی کارخانه و میلگرد ابرکوهبررسی کارخانه سرمد ابرکوه و میلگرد تولیدی آن...

ورق A283 چیست ؟

مشاهده مطلب ورق A283 چیست ؟ورق a283 از نوعی آلیاژ خاص برخوردار است که قابلیت های ویژه ای دارد...